03.02.2023

Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Uhdesinde Yapılan “2023 Yılı Hac Organizasyonu Kafile Görevlileri Seminerine” Ev Sahipliği Yaptı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü uhdesinde 5 gün süren 2023 yılı Hac organizasyonunda görevlendirilecek “2023 Yılı Hac Organizasyonu Kafile Görevlileri Semineri” 2 Şubat 2023 tarihinde Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde sona erdi.

Eğitim semineri ilk gününe, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar’ın yaptığı açış ve selamlama konuşması ile başladı.

Eğitim seminerinde: Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü, Dini Yayınlar Genel Müdürü, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanları ve Diyanet İşleri Başkanlığınca görevlendirilmiş pek çok eğitimci sunumlarını yaptı. Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar’ın da “Hac İbadetinin Uygulamalı Olarak Yapılışı, Eğitim ve Fetva İrşad Ekip Başkanlığı” konularında ders verdiği seminerde, hac farizasını yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’a gidecek hacı adaylarının ibadetlerini sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için görevlilerimize, görev ve sorumluluklarının yanında organizasyonun işleyişi hakkında bilgi verildi.