10.05.2023

Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi “13. Eğitim Görevlileri Seminerine” Ev Sahipliği Yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Diyanet Akademisi Merkezlerinde düzenlenen eğitimlerin etkinlik ve verimliliğini artırmak, eğitim görevlileri arası bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, 2022-2023 eğitim dönemini müzakere etmek, Akademi merkezlerinde eğitime alınacak aday din görevlilerinin eğitimleri hakkında istişarede bulunmak amacıyla Akademi merkezi idareci ve eğitim görevlilerinin iştirakiyle Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 02-05 Mayıs 2023 tarihleri arasında "13. Eğitim Görevlileri Semineri" düzenlendi.

Diyanet Akademisi Başkanlığı tarafından düzenlenen "13. Eğitim Görevlileri Semineri" açılış programına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar’ın açılış konuşması ile başladı. Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan’ın selamlama konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş programın ilk sunumunu gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş konuşmasında: "...Şüphesiz uğrunda sıkıntı çekmeye, yorulmaya değer en hayırlı, en güzel ve en asil gaye ilim ve eğitimdir. İrfan sahibi, hikmet sahibi insanları yetiştirmek meşguliyetlerin en hayırlısıdır. İlim ve eğitim, dirayet, sabır ve fedakarlık ister. Şüphesiz uğrunda sıkıntı çekmeye, yorulmaya değer en hayırlı, en güzel ve en asil gaye ilim öğrenmektir. Eğitimin hareket noktası sahih bilgi, amacı ise erdemli insan yetiştirmektir. İlmin ve eğitiminin nihai hedefi ise insanın dünya ahiret huzuruna erişmesini sağlamaktır" ifadelerine yer verdi.

32 Dini Yüksek İhtisas ve Dini İhtisas Merkezinden, 284 müdür ve eğitim görevlisinin katılımıyla gerçekleşen seminer 5 Mayıs’ta sona erdi.

Seminere, Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz’ın yanı sıra Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ve Prof. Dr. Tahsin Görgün gibi alanında uzman isimlerde katılım sağladı.