14.09.2023

YÜKSEK İHTİSAS EĞİTİMİ AÇILIŞ PROGRAMI

Diyanet Akademisi Başkanlığı Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi yüksek ihtisas eğitimi açılış programı 04 Eylül 2023 Pazartesi günü Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kur’ân-ı Kerîm tilaveti ile başlayan program, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar’ın açılış ve Denizli İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun selamlama konuşmaları ile devam etti. Yapılan konuşmaların akabinde Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Konferans Salonu’nda bulunanlara hitaplarını gerçekleştirdi.

Bozkurt konuşmasında: Yüksek ihtisas eğitiminin içinden geçtiği süreçlerden ve bu eğitimlerin Başkanlığımızın hizmetleri için öneminden bahsetti. Yüksek ihtisas kursiyerlerinin kendilerini eğitim süresi boyunca çeşitli okumalar yaparak çok iyi yetiştirmeleri gerektiğinin önemine işaret etti. Bu eğitimin çok önemli bir fırsat olduğunu ve bir an olsun boşa geçirilmemesi gerektiğini ifade etti. Tüm yüksek ihtisas kursiyerlerine başarılar dileyerek; bu eğitimlerin Ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Programa; Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar, Denizli İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, eğitim görevlileri ve yüksek ihtisas kursiyerleri katıldı.