15.09.2023

“Din Görevlilliği Bir İmkandır” konulu konferans Dr. Muhammed Ali Tekin’in sunumuyla Dini Yüksek İhtisas Merkezimizde gerçekleştirildi.

“Din Görevlilliği Bir İmkandır” konulu konferans Dr. Muhammed Ali Tekin’in sunumuyla Dini Yüksek İhtisas Merkezimizde gerçekleştirildi.

Diyanet Akademisi konferansları kapsamında düzenlenen "Din Görevliliği Bir İmkandır” konulu konferans, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Muhammed Ali Tekin’in sunumuyla Dini Yüksek İhtisas Merkezimizde gerçekleştirildi.

Tekin konuşmasında: Kurum aidiyetinin ve din görevlilerinin üzerine düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirmelerinin çok önemli olduğunu hatırlattı. Aday Din Görevlilerinin yapacakları görev ve faaliyetler sırasında, karşılarına çıkacak sorunlar sebebiyle karamsarlığa düşmeden görevlerini sürdürmeleri gerektiğini ifade etti. Görev yerlerinde belirli bir süre görev yaptıktan sonra görev yerlerini değiştirmenin yeni yerler ve yeni sîmalarla tanışma fırsatı olduğunu ve yer değişikliğinin görev bilincine katkı sağlayacağını hatırlattı.

Aday kursiyerlerin soru ve düşüncelerinin alınması ile söyleşi şeklinde geçen program, Dr. Muhammed Ali Tekin’in kursiyerlere başarılar dilemesi ile sona erdirdi.

7 Eylül Perşembe günü düzenlenen programa, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar, eğitim görevlileri ve toplam 12 sınıftan müteşekkil Diyanet Akademisi aday İmam-hatip ve Müezzin-kayyım kursiyerleri katıldı.